Přejít na obsah


Fotka

Dálkoměry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1123 odpovědí na toto téma

#551 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 14 listopad 2009 - 11:51:45

Nemate nekdo zkusenost/i s Minoltou HI MATIC G2?

Je to vlastně velmi známá Himatic F, ale bez dálkoměru, s ostřením odhadem. Objektiv by měl být velmi slušný. Závěrka má ale proti Himatic F zmenšený rozsah časů a to zejména v dlouhých časech - 1/60 - 1/250 proti 4s - 1/600.
  • 0

#552 Hrabe_Orlok

Hrabe_Orlok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 listopad 2009 - 14:17:07

Nemate nekdo zkusenost/i s Minoltou HI MATIC G2?

Je to vlastně velmi známá Himatic F, ale bez dálkoměru, s ostřením odhadem. Objektiv by měl být velmi slušný. Závěrka má ale proti Himatic F zmenšený rozsah časů a to zejména v dlouhých časech - 1/60 - 1/250 proti 4s - 1/600.


Dekuji.. neco podobneho jsem porteboval... na paladixu ani aukru zrovna zadna "rozsirena" Fka nebyla, jen ta G2jka...o infu pres googlu ani nemluvim... myslel jsem ze je to klas. dalkomer, ale samozrejme hned jak mi to prislo jsem zjistil ze neni... az na fotkach bude videt jak to ostreni odhadem fungovalo, co se moc nehybalo jsem cvakal pro jistotu 2x... ale asi ten odhad nebude nic moc pro mne...
  • 0

#553 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2009 - 16:13:35

Pánové asik se to tu už propíralo ,ale mám dotaz,jak je to s hledáčkem u kieva když měním objektivy??Vím že existuje externí to je mi jasny,ale pokud ho nemám,jak zjistím co bude na fotce??V hledáčku zorkiho mám linky a vím kde končí fotka u 50,když bych nasadil 35 bude mi to stačit to co uvidím za linkou hledáčku,nebo budu muset nakouknout do externího??A na druhou stranu ,když nasadím 135,jak poznám co fotím a co už je bokem??Leica má rámečky či co a i udalších nových a drahých přístrojů to jde měnit,ale u těchto starších??
  • 0

#554 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2009 - 16:22:07

Pánové asik se to tu už propíralo ,ale mám dotaz,jak je to s hledáčkem u kieva když měním objektivy??Vím že existuje externí to je mi jasny,ale pokud ho nemám,jak zjistím co bude na fotce??V hledáčku zorkiho mám linky a vím kde končí fotka u 50,když bych nasadil 35 bude mi to stačit to co uvidím za linkou hledáčku,nebo budu muset nakouknout do externího??A na druhou stranu ,když nasadím 135,jak poznám co fotím a co už je bokem??Leica má rámečky či co a i udalších nových a drahých přístrojů to jde měnit,ale u těchto starších??

No když ten externí nemáš, tak můžeš leda tak odhadovat. :-) Pokud je mi známo, Kiev(mám 4-ku) nedisponuje žádnou vychytávkou, která by ti pomohla, jsi odkázán na externí hledáček.
  • 0

#555 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2009 - 16:53:29

ani ten rámeček v hledáčku jako u zorkiho??To by mi asik i stačilo a v Olomouci jeden hledáček revolverový maj ,tak se pro něj po výplatě kdyžtak stavím...
  • 0

#556 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2009 - 16:56:31

ani ten rámeček v hledáčku jako u zorkiho??To by mi asik i stačilo a v Olomouci jeden hledáček revolverový maj ,tak se pro něj po výplatě kdyžtak stavím...

Ani ten. :)
Jinak ten revolver jsem prodal a koupil čistě pro 35 ohnisko. Jiná ohniska než 50 a 35 používat nehodlám, tak byl pro mě zbytečný. Což mi připomíná, že bych měl aktualizovat obrázek v profilu. :-)
  • 0

#557 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 listopad 2009 - 16:49:06

no uvidíme co z toho vyleze,po prvních lehkých potížích s bajonetem,jsem si to osahal,von asik neměří ,to se mi ještě nepodařilo zjistit ,jak mu říct jaké iso jsem nabyl,jsem založil pan 400 a zítra to vycvakám.Mám k němu 35 50 a 135 ,vše vypadá že funguje,ostření šlape i když už bylo hodně přítmí když jsem si to skoušel,tak uvidíme zítra a potom v práci na hale jhak to pošlape.nemá někdo návod třebas v pdf??Vůbech bych se nezlobil...
  • 0

#558 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 listopad 2009 - 20:19:59

http://www.butkus.or...va-a-splash.htm
Koukám, že ty máš s expozimetrem. No na ten bych tak úplně nespoléhal. A vůbec je verze bez něj daleko hezčí. :D
  • 0

#559 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 27 listopad 2009 - 01:13:39

dnes jsem koupil na kieva jupiter 85/2 :D
  • 0

#560 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 27 listopad 2009 - 05:52:22

Tak to přeju hodně štěstí :D Nevím jak na Kiev, ale najít na Zorkije rozumnej kus je porod, stejne tak Jupiter 3 (50/1,5) - u těchhle skel se asi vodkovalo víc, než bývalo normálně zvykem.
  • 0

#561 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 27 listopad 2009 - 08:27:11

Tak to přeju hodně štěstí :D Nevím jak na Kiev, ale najít na Zorkije rozumnej kus je porod, stejne tak Jupiter 3 (50/1,5) - u těchhle skel se asi vodkovalo víc, než bývalo normálně zvykem.

Objektivy na Kieva bývají v lepším stavu. Modifikace pro Zorkije (Leica závit) jsou značně komplikované kvůli přenosu zaostření na dálkoměr. Je tam několik protichůdných závitů s různým stoupáním. Málokdo umí tyto objektivy správně složit, tak aby skutečné ostření i přenos na dálkoměr byly v souladu. Navíc, jednoduchý dálkoměr Zorkijů s malou délkou základny neumožňuje dost přesné ostření s objektivy, kde je při odclonění hloubka ostrosti v centimetrech. Dálkoměr i přenos zaostření z objektivu do těla je u Kievů mnohem přesnější.
  • 0

#562 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 27 listopad 2009 - 08:27:24

dnes jsem koupil na kieva jupiter 85/2 :D


to se řeknéééé :)
  • 0

#563 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 27 listopad 2009 - 09:58:00

Tak to přeju hodně štěstí :D Nevím jak na Kiev, ale najít na Zorkije rozumnej kus je porod, stejne tak Jupiter 3 (50/1,5) - u těchhle skel se asi vodkovalo víc, než bývalo normálně zvykem.

Objektivy na Kieva bývají v lepším stavu. Modifikace pro Zorkije (Leica závit) jsou značně komplikované kvůli přenosu zaostření na dálkoměr. Je tam několik protichůdných závitů s různým stoupáním. Málokdo umí tyto objektivy správně složit, tak aby skutečné ostření i přenos na dálkoměr byly v souladu. Navíc, jednoduchý dálkoměr Zorkijů s malou délkou základny neumožňuje dost přesné ostření s objektivy, kde je při odclonění hloubka ostrosti v centimetrech. Dálkoměr i přenos zaostření z objektivu do těla je u Kievů mnohem přesnější.


Víceméně souhlas, až na to, že krátký dálkoměr neplatí pro Zorki 6 - tam je skoro jak u Kieva.
Jinak co se těchhle dvou skel týče, tak všechny zkoušené exempláře (ano, doteď nemám slušný kus a to je honím už rok) propadly spíš na křivých čočkách (místo roviny ostrosti spíš ostrůvky ostrosti jak u plesnivého Lubitele) a rozkvedlané konstrukci (když se s tím zatřepe, tak to zní jak chrastítko).
  • 0

#564 jka2005

jka2005

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 listopad 2009 - 10:50:38

První dvě číslice výrobního čísla Kieva i objektivu určují rok výroby. Kiev 4 mám a používám už 47 let a případným zájemcům bych doporučoval starší kousky. Kiev byl vyráběn na linkách Zeisse pod dohledem techniků Zeisse v počtu max. 5000 měsíčně a v roce 1960 splňovalo více než 80% výrobků normy kvality Zeiss. Kiev byl úspěšný exportní artikl. Objektivy byly údajně vyráběny z velice kvalitního ruského optického skla, ale asi ne vždy dosti pečlivě.
  • 0

#565 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 27 listopad 2009 - 10:55:32

Ja len k téme,
mal som dva Kievy, IIa, III, výborné stroje, a po servise spoľahlivosť.
Oba ale rok výroby 1955 a 1956 (neskôr sa už "vylepšovala" konštrukcia). A jeden obrázok.
Vložený obrázek
  • 0

#566 jka2005

jka2005

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 listopad 2009 - 11:04:58

Další podstatně větší obrázky jsou na adrese:
http://cccp.alien-pl.../kiev2rep_1.htm Vložený obrázek
  • 0

#567 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 listopad 2009 - 22:24:07

Toto téma se jmenuje Dálkoměry, takže se prosím věnujte tomuto odvětví a ušetřete si dohady o přesunech výrobní techniky mezi Německem a jinými zeměmi, stejnětak nesouvisející poznámky o jiných systémech atd.
  • 0

#568 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 listopad 2009 - 12:01:16

Pri pouziti adapteru na Contax nebo Leica M je vzdalenost shodna s originalem. Samozrejmne ze fullframe reseni by vyzadovalo vetsi bajonet.
Stacil by jenom aparat - skla by slo pouzit existujici.

Tim "umoznujici stejnou vzdalenost" jsem mel spis na mysli aby nejakeho kreativce nenapadlo tesne pred zaverku namontovat neco, co by zabranilo pouziti vetsiny skel. Treba protiprachovy nebo UV filtr umisteny dal od snimace kvuli ostremu zobrazeni bordelu.

Softwarove reseni vinetace nemuze byt z technickeho hlediska slozite, v tom zadny problem nevidim. Koneckoncu treba DXO to dela automaticky podle pouziteho objektivu.

Clanek klidne napisu, ale rubrika "krasne stare stroje" se nam ze vsech casopisu potichu vytratila, a nekteri redaktori primo zastavaji nazor, ze dneska filmove aparaty nikoho nezajimaji. Na Paladixu take nebyl moc zajem. Leda ze by se tady udelala sekce recenze, jako maji na MF lenses.

Pokud se tyce rozpadu, tak spis nez rozpadu je to ve stadiu nefunkcnosti - precejenom nahradni dily sehnat nelze, a kdyz Pazdera prodava kompletni FEDy i Kievy ve stavu jako novem (ale s drhnouci zaverkou) za 50-150 Kc tak proc to nevyuzit. Samostatny Contax bajonet bez aparatu jsem jeste nevidel.

Skoda ze jediny dalkomer novejsiho data je Voightlander Bessa, coz je defakto NIKON FM-10 s jinym vrskem a bez zrcadla (tedy plastacek).
  • 0

#569 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 listopad 2009 - 12:09:48

Gratulu cenzorovi k uspesnemu smazani diskuse za posledni dva dny, vcetne mnoha uzitecnych odkazu na stranky o Kievech a Contaxech - konstrukce, serizovani dalkomeru a podobne.

Ono je to vzdycky jednodussi smazat vsecko najednou..............
  • 0

#570 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 listopad 2009 - 12:12:27

Aha, tak ono je to ve vedlejsim foru

V tom pripadku se omlouvam a prosim ptresunout i ty predchozi prispevek, odpoved bez otazky nedava smysl
  • 0

#571 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 29 listopad 2009 - 12:33:01

Aha, tak ono je to ve vedlejsim foru

V tom pripadku se omlouvam a prosim ptresunout i ty predchozi prispevek, odpoved bez otazky nedava smysl


Přesunovat jednotlivé komenty mezi existujícíma tématama nelze :D Takže napsat znova tam, kam patří.
  • 0

#572 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 29 listopad 2009 - 16:52:57

Skoda ze jediny dalkomer novejsiho data je Voightlander Bessa, coz je defakto NIKON FM-10 s jinym vrskem a bez zrcadla (tedy plastacek).

Tělo Bessy je o dost starší, než Nikon FM-10. Je odvozeno z těla Konica Autoreflex T4 z roku 1978. Již v té době vyráběla všechno pod značkou Konica firma Cosina. Úplně přesně, tělo Konica T4 mají původní Bessy R, L a T a dále R2M, R3M, R4M, R2S a R2C. Bessy s expoziční automatikou mají elektronickou závěrku a odpovídají tělu Konica FC-1.
Ano, Konica a Cosina v té době zaváděly různé novinky, jako je i použití plastů. Například Konica TC-X byla první celoplastová zrcadlovka (plastový je i vnitřní rám aparátu) a první aparát se čtením DX-kódu z kazety (DX-kód je taky vynález Konica). Nicméně Bessa je uvnitř poctivě kovová, plastové jsou jen povrchové díly.
  • 0

#573 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 21 leden 2010 - 10:19:15

Zdravím,
nemáte prosím niekto osobnú skúsenosť s Olympusom SP?
Zaujímala by ma kvalita obrazu na nižšie clony, a komfort pri ostrení v šere.

Riešili ste nejako prekrytie expozimetra?
(podľa informácií na nete je meranie nevypínateľné, odporúča sa zatvárať aparát do puzdra - je to pravda?)

Dík,
Ď.
  • 0

#574 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 leden 2010 - 10:28:40

Zdravím,
nemáte prosím niekto osobnú skúsenosť s Olympusom SP?
Zaujímala by ma kvalita obrazu na nižšie clony, a komfort pri ostrení v šere.

Riešili ste nejako prekrytie expozimetra?
(podľa informácií na nete je meranie nevypínateľné, odporúča sa zatvárať aparát do puzdra - je to pravda?)

Dík,
Ď.


Zkušenosti dlouhodobých uživatelů tohoto aparátu by mě zajímaly taky. Zatím si ho osahávám velmi krátce, nevidím problémy se zaostřením, i můj chabý zrak to zvládá.
Zajímá mě hlavně napájení a přesnost měření v závislosti na voltáži zdroje u tohoto prístroje, i přesnost a spolehlivost automatického režimu.

Děkuji každému, kdo svěří svoji osobní zkušenost.

Na kvalitu obrazu na plné díře jsem též zvědav, měl jsem půjčený před časem pancake, který je prý s 1,7/42 příbuzný, a ten byl skvělý, tak doufám, že co se píše, je pravda.

první dojmy z pouličního cvakání jsou u mě velmi příznivé.
  • 0

#575 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 21 leden 2010 - 10:38:49

Aha,
užívateľ, paráda!

Ty ho teda máš, ale krátko, takže ešte fotky nie sú, tak?
Škoda, tvoje skeny by mali referenčnú hodnotu :D A nebudú niekedy v blízkej dobe?

Dík!
  • 0

#576 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 21 leden 2010 - 11:17:07

Jirinol,
ešte jedna otázka: koľko si za neho dal, resp. čo je tak rozumná cena?
Ď.
Do you think is it real that forex expert
  • 0

#577 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 leden 2010 - 13:55:29

Ďurko, odepíšu v SZ, abych nebyl napomenut za příspěvek mimo téma. :D
  • 0

#578 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 21 leden 2010 - 14:56:10

Ty ho teda máš, ale krátko, takže ešte fotky nie sú, tak?
Škoda, tvoje skeny by mali referenčnú hodnotu :lol: A nebudú niekedy v blízkej dobe?

Já ho mám taky a taky na něj ještě nedošla řada s CLA a vyzkoušením. Na internetu se dá najít řada názorů. Z nich vyplývají jako nejdůležitější postřehy, že:
1/ objektiv je výborný, srovnatelný i s Leica objektivy
2/ měření je špatné - nepřesné a poruchové, v automatickém režimu není informace o nastavené cloně/času.
  • 0

#579 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 21 leden 2010 - 15:13:55

Teď mi došel Zorky 4k.Vypadá jak nový vše v pohodě,až na to,že ne vím jak nastavit čas.Točím stím bazmekem kde jsou jednotlivé časy jak zběsilý a ono to cvaká furt stejně rychle.Nevíte prosím někdo jak nato? Nebo je to v .... :D :lol:
  • 0

#580 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 leden 2010 - 15:23:07

Teď mi došel Zorky 4k.Vypadá jak nový vše v pohodě,až na to,že ne vím jak nastavit čas.Točím stím bazmekem kde jsou jednotlivé časy jak zběsilý a ono to cvaká furt stejně rychle.Nevíte prosím někdo jak nato? Nebo je to v .... :D :lol:

Teď nevím, jestli je nutno u Zorkiho4 nutno taky natahovat prvně závěrku a až pak volit čas. Dubraro bude jistě vědět víc. Měl jsem Zorki4k i obyč 4 a u obou jsem neměl v tomhle problém.
  • 0

#581 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 21 leden 2010 - 15:28:05

Zkoušel jsem to i po natažení závěrky. :lol:
  • 0

#582 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 leden 2010 - 15:32:52

1/ objektiv je výborný, srovnatelný i s Leica objektivy
2/ měření je špatné - nepřesné a poruchové, v automatickém režimu není informace o nastavené cloně/času.


ad 1) Summicron by měl malovat 220lpm, Zuiko 1,7/42 kolem 160, co jsem se kdys dočetl. ale nechám se překvapit, rozlišení není všechno.

ad 2) právě abych toto zjistil, exponuji vždy dva totožné snímky 1x manuál a 1x automat. Vyvolaný film odkryje karty.

Jak jsem do něj vrazil baterku, porovnal jsem exp. údaje zvenčí i stinného pokoje s OM-2, OM-4, Min XE-1, XD-7 a E-1, je to zhruba stejné, dokonce i spot meter vyšel podobně jako OM-4.
takže nyní jsem zvědav na ten film, jak dopadne.

Pozn. Velmi se mi líbí nastavení EV a spřažené otočení prstenců clony a časů, to je ef ef vymakané pro blbé, jako su já. :lol:
  • 0

#583 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 21 leden 2010 - 17:52:32

Teď mi došel Zorky 4k.Vypadá jak nový vše v pohodě,až na to,že ne vím jak nastavit čas.Točím stím bazmekem kde jsou jednotlivé časy jak zběsilý a ono to cvaká furt stejně rychle.Nevíte prosím někdo jak nato? Nebo je to v .... 8-) ;-)

Teď nevím, jestli je nutno u Zorkiho4 nutno taky natahovat prvně závěrku a až pak volit čas. Dubraro bude jistě vědět víc. Měl jsem Zorki4k i obyč 4 a u obou jsem neměl v tomhle problém.


Jo, čtverka potřebuje nejdřív natáhnout. Takže bude závěrka asi v pytli.
  • 0

#584 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 21 leden 2010 - 18:08:02

Už jsem nato přišel.Ten bazmek se musí po natažení závěrky napřed povytáhnout a pak lze nastavit čas.Normálně by stím bez této procedůry patrně nemělo jít otočit.Mě to šlo otáčet i bez povytažení a to z toho důvodu,že byl povolenej unašecí červík.Již dotaženo a plně funkční.Tož pěkný těžítko soudruzi zdělali v savjetskom sajuze.(teď jestli to bude i fotit). ;-) 8-)
  • 0

#585 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 leden 2010 - 19:51:22

Tak. 8-) už jsem objevil závažný nedostatek mého Oly 35Sp. N e u m í upozornit, že jsem zapomněl krytku na objektivu. A já furt přemýšlel, proč se na mě ti lidičkové na ulici tak usmívají, myslel jsem si už už, že nemám dopnuté kalhoty..... ;-)
  • 0

#586 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 21 leden 2010 - 20:04:47

Jirinol,
ták, jeden SP už je v jednaní, vyzerá pekne ;-)

a ako je to s meraním a batériou, nepozoroval si problém s kapacitou (asi nie, za tých pár dní, že)? Dubraro, nemáš s tým skúsenosť, prosím?

problém s krytkou poznám - mal som Mamču 7ku a nafotil zopár vynikajúcich záberov
8-)

Ď.
  • 0

#587 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 leden 2010 - 20:35:25

dnes sem opět morálně selhal - další rf a první mejch snů je na cestě.... ;-) 8-)
  • 0

#588 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 leden 2010 - 20:38:50

dnes sem opět morálně selhal - další rf a první mejch snů je na cestě.... ;-) :-)

Nedělej zagorku a vybal, kterej to je. 8-)
  • 0

#589 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 21 leden 2010 - 20:45:58

Zeiss Ikon ZM? ;-)
  • 0

#590 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 leden 2010 - 20:50:38

Zeiss Ikon ZM? 8-)

To mě právě taky napadlo... ;-) 8-) Ale mamiak je tajemnější než ten hrád, kde strášá..:-)
  • 0

#591 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 leden 2010 - 21:01:38

zetemko přijde jako takzvanej vórkhórsis na řadu až po uspokojení mejch nejromantičtějších představ a ty uspokojuju teď ;-)
  • 0

#592 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 leden 2010 - 21:02:34

zetemko přijde jako takzvanej vórkhórsis na řadu až po uspokojení mejch nejromantičtějších představ a ty uspokojuju teď 8-)

A neřekne a neřekne...Original Contax II? ;-)
  • 0

#593 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 21 leden 2010 - 21:15:15

Bessa III 667?

Ačkoliv ta už moc nepatří do týhle kategorie :lol:
  • 0

#594 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 leden 2010 - 21:17:02

No středoformát mě taky napadl mezi těma všema možnostma. Třeba takovej Mamiya SIX. Co? :lol:
  • 0

#595 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 22 leden 2010 - 08:46:46

notórius je pravej bratr, stejná vývojka, stejnej bajonet... sme jedný krve ty i já :) uhodl's :D

je to ten originál contax a je dokonalej. chlapci moji, bessa, zetemko, besa, nová leica... krásný věci, ale i mezi mercedesem a rols rojsem je jistej rozdíl... :-)
  • 0

#596 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 22 leden 2010 - 09:21:49

a ako je to s meraním a batériou, nepozoroval si problém s kapacitou (asi nie, za tých pár dní, že)? Dubraro, nemáš s tým skúsenosť, prosím?

V Oly 35SP nejsou žádné žárovky ani elektronická závěrka, proud z baterie odebírá pouze měřidlo a to je několik mikroampér. To je spotřeba srovnatelná se samovybíjením (stárnutím) baterie. Životnost baterie bude velmi dlouhá. Můj kus leží už asi půl roku v krabici a čeká na údržbu, před tím kdoví jak dlouho u dřívějšího majitele, stále s původní baterií a stále správně měří. Až jsem byl překvapen jak správně. Když jsem jej porovnal s právě přišlým to-slovo-na-D expozimetrem Minolta Autometer, tak Oly ukazuje o 1/2EV méně, což přičítám tomu, že sklíčko expozimetru je pořádně zaprášené.
  • 0

#597 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 leden 2010 - 09:23:39

notórius je pravej bratr, stejná vývojka, stejnej bajonet... sme jedný krve ty i já :-) uhodl's :D

No je to asi měsíc nazpět, co jsem jich pár měl ve sledování na Ebay...:)
  • 0

#598 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 22 leden 2010 - 09:53:24

Dubraro,
vďaka za "slovo odborníka" a hlavne z praxe!

určite poznáš, ako to chodí pri hľadaní infromácií na internete - každý problém sa nafúkne, a jeden by si myslel, že pokiaľ nebude so sebou nosiť aspoň 3 záložné články, tak fotoaparát je na nič. a pritom páni inžinieri z Olympusu určite vedeli svoje.

už mám 35 SP na ceste, vyzerá byť vo výbornom stave, teším sa, až do neho založím HP5 od Jirinola.

premýšľam ešte nad puzdrom - resp. spodným dielom. ale veľmi sa na íbeji neobjavujú. okometricky - sadlo by tam niečo z iného modelu (RD, OM)? asi nie, že?

Ď.
  • 0

#599 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 leden 2010 - 10:15:32

[quote name="duroT"]
už mám 35 SP na ceste, vyzerá byť vo výbornom stave, teším sa, až do neho založím HP5 od Jirinola.
futrál mě napadl taky, přeci jen je to aparát na furt na krk, teď v zimě to jde, pod bundou.... vyčkám si na ten pravý, až ho potkám.
Ďurko, zkontroluj si stav těsnění, jestli pár let ležel a nebyl v odborné údržbě, už to bude e-e. :-)
  • 0

#600 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 22 leden 2010 - 10:18:33

ÁNO!

futrál je to slovo, na ktoré som si nevedel spomenúť :-)

A tesnenie snáď bude v poho, veľmi seriózny pán (z Austrálie) písal o kompletnom CLA.

Dík!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních